Dwie trzecie Polaków dobrze ocenia działalność Bronisława Komorowskiego - wynika z badania CBOS. Prezydent jest źle oceniany przez 20 procent respondentów.

Ocena prezydentury Komorowskiego utrzymuje się na stałym poziomie od czerwcowego badania. Niezadowolenie ze sprawowania najwyższego urzędu w państwie przez Bronisława Komorowskiego jest najczęstsze wśród najmłodszych badanych.

Najcieplej o prezydencie wypowiadają się osoby identyfikujące się z lewicą, a najwięcej negatywnych opinii o głowie państwa przedstawiają utożsamiający się z prawicą.

Zadowolenie z prezydentury Bronisława Komorowskiego deklaruje 82 procent jego elektoratu z II tury wyborów prezydenckich. Głosujący wówczas na Jarosława Kaczyńskiego są pod tym względem podzieleni: 40 procent z nich dobrze ocenia działalność głowy państwa, natomiast 43 procent ją krytykuje.

Reklama

Na niezmienionym poziomie kształtują się notowania Sejmu i Senatu. W opiniach o funkcjonowaniu parlamentu dominują głosy krytyki. Niezadowolenie z funkcjonowania izby niższej deklaruje dwie trzecie Polaków (66 proc.), a z izby wyższej - niemal połowa (49 proc.). Dobre zdanie o pracy posłów ma co szósty badany (17 proc.), a o pracy senatorów - 22 procent.

Badanie „Aktualne problemy i wydarzenia” przeprowadzono w dniach 4-11 lipca 2013 r. na liczącej 1005 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.