Lada dzień okaże się, czy fundacja o. Tadeusza Rydzyka Lux Veritatis wygra konkurs na miejsce na upragnionym multipleksie, o które stara się dla Telewizji Trwam - pisze "Gazeta Wyborcza".

W 2011 Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji odrzuciła wniosek o przyznanie Telewizji Trwam koncesji na multipleksie. Rozpoczęło to burzę, która trwa do dziś. Wkrótce poznamy ostateczną decyzję w sprawie stacji ojca Tadeusza Rydzyka.

Kilka lat temu KRRiT twierdziła, że zarządzająca telewizją fundacja Rydzyka nie spełnia kryteriów finansowych, a większa część jej majątku pochodzi z pożyczki. Przedstawiciele TV Trwam nie odpowiedzieli w zadowalający Radę sposób jakie są warunki spłaty tego długu. Czy obecny wniosek złożony przez Lux Veritatis ma szansę zostać pozytywnie rozpatrzony?

"W istotny sposób różni się od tego z poprzedniego konkursu" - mówi w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" Krzysztof Luft z KRRiT. Według dziennika szansę stacji zwiększają także zapisy w wymogach konkursu, mianowicie zdanie o tym, że kanał "w zakresie historii i współczesności chrześcijaństwa w duchu nauczania Stolicy Apostolskiej i jedności z Episkopatem Polski".