PiS ostrzega przed strajkami na kolei i apeluje o wstrzymanie projektu ustawy

20 czerwca 2013

Posłowie PiS z komisji infrastruktury zaapelowali do partii koalicyjnych i rządu o wstrzymanie prac nad projektem ustawy o komercjalizacji przedsiębiorstwa państwowego PKP.

W komisji infrastruktury odbyło się pierwsze czytanie rządowego projektu, który według PiS może prowadzić do ogłoszenia upadłości spółek kolejowych.

Według wiceprzewodniczącego komisji, Andrzeja Adamczyka, oznacza to otwarcie procesu likwidacji polskiej kolei.

Poseł Krzysztof Tchórzewski powiedział, że Ministerstwu chodzi o to by postawić Przewozy Regionalne w stan upadłości i zmusić samorządy wojewódzkie do powołania własnych spółek przewozowych.

oseł PiS podkreślił, że projekt wywołuje niepotrzebne zamieszanie w środowisku kolejowym i grozi zakłóceniem dowozu ludzi do pracy.

Wniosek PiS o odrzucenie projektu w pierwszym czytaniu upadł ale dzięki głosom posłów koalicji został on skierowany do dalszych prac w podkomisji.

Autopromocja
381367mega.png
381364mega.png
381208mega.png
Źródło: IAR

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.