W Stanach Zjednoczonych trwa poszukiwanie sprawców poniedziałkowego zamachu w Bostonie. FBI opublikowała zdjęcia oraz filmy wideo przedstawiające podejrzanych i zaapelowała o pomoc w ich identyfikacji.

Prowadzący śledztwo przekazali mediom i opublikowali na stronie internetowej FBI film z ulicznej kamery. Widać na nim dwóch młodych mężczyzn z plecakami, którzy idą wzdłuż trasy maratonu. Oprócz filmu opublikowano fotografie podejrzanych.

"Ktoś zna tych ludzi jako przyjaciół, sąsiadów, kolegów z pracy lub członków rodziny. Choć czasem może to być trudne, liczymy na pomoc tych, którzy mają informację i je nam przekażą" - mówi kierujący śledztwem Richard DesLauriers.

FBI uruchomiła specjalny numer telefonu dla osób, które mogą znać podejrzanych: "Zakładamy, że są uzbrojeni i bardzo niebezpieczni. Nikt nie powinien się do nich zbliżać oprócz funkcjonariuszy policji".

Agent DesLauriers poinformował, że FBI dysponuje filmem na którym widać jednego z mężczyzn jak zostawia plecak przy krawężniku. Inne niepublikowane nagranie wideo przedstawia obu podejrzanych odchodzących spokojnie z miejsca zamachów. Ujawnione zdjęcia i film nie przynoszą odpowiedzi na pytanie czy zamach w Bostonie zorganizowała jakaś międzynarodowa organizacja terrorystyczna czy rodzimi ekstremiści.