- To nieudana próba Prawa i Sprawiedliwości zdestabilizowania sytuacji w Polsce - tak Donald Tusk komentuje wniosek o konstruktywne wotum nieufności dla jego rządu. Sejm odrzucił wniosek głosami 236 posłów. 137 osób poparło wniosek, 41 wstrzymało się od głosu.

Zdaniem Donalda Tuska, wynik głosowania był łatwy do przewidzenia. "To jest impreza jednej partii politycznej, maskarada nie mająca nic wspólnego z żadnym narodowym, ponadpartyjnym rządem" - powiedział premier o inicjatywie PiS.

We wczorajszej debacie nad wnioskiem posłowie zarzucali rządowi liczne błędy, osłabianie państwa i łamanie zasad demokracji. Chodzi między innymi porażkę w walce z bezrobociem, które przekroczyło 14 procent, doprowadzenie do sytuacji, w których miliony młodych Polaków muszą emigrować w poszukiwaniu pracy, a coraz więcej ludzi żyje w ubóstwie.

Jarosław Kaczyński mówił też o ograniczaniu przez rząd wolności mediów oraz o polityce zagranicznej, która - jak powiedział - charakteryzuje się mikromanią i serwilizmem.

Reklama