Śledczy odnaleźli ciało teściowej Brunona K. Julii Kotas . Kobieta zaginęła w grudniu i była poszukiwana przez policję i Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Prawdopodobnie została zamordowana.

Ciało kobiety znaleziono w pobliżu drogi Kraków-Olkusz. Jak dowiedział się TVN24, policja znalazła ciało już wiosną 2012 roku, ale dopiero teraz zdołano je zidentyfikować.

Prokurator Piotr Kosmaty powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że nie ma wątpliwości co do tożsamości znalezionego ciała. Prokurator, który prowadził sprawę wyjaśniającą sprawę śmierci nieznanej kobiety, zlecił dokładne badania. Na ich podstawie ustalono, że jest odnaleziona to teściowa Brunona K. Prowadzone jest odrębne postępowanie śledcze, które ma wyjaśnić przyczyny śmierci kobiety.

Policjanci od dłuższego czasu próbowali ustalić, co stało się z Julią Kotas. Według jednej z hipotez kobieta miała wyjechać do Wielkiej Brytanii.

Podczas przeszukania ABW przypadkowo natknęła się na ślady krwi w jej mieszkaniu. Agenci szukali materiałów wybuchowych.

Julia Kotas mieszkała sama. Nie utrzymywała bliższych kontaktów ani z rodziną, ani z sąsiadami. Ostatni raz widziano ją na przełomie 2011/ 2012 roku. Zaginięcie zgłosiła córka kobiety. Poszukiwana miała 65 lat.

Brunon K. był pracownikiem naukowym Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Został zatrzymany 9 listopada ubiegłego oku. Postawiono mu zarzut przygotowywania zamachu bombowego w budynku Sejmu na konstytucyjne organy RP, m.in. na prezydenta, premiera i ministrów. Mężczyzna przyznał się m.in. do prowadzenia szkoleń dla osób, które zwerbował, oraz przeprowadzenia próbnych detonacji. Nie przyznał się do przygotowywania zamachu.