Lance Armstrong przyznał się do stosowania środków dopingujących. Jak informują amerykańskie media, słynny kolarz zrobił to w programie Oprah Winfrey, który zostanie wyemitowany w najbliższy czwartek.

Wczoraj przed południem, Lance Armstrong spotkał się z pracownikami założonej przez siebie fundacji Livestrong i przeprosił ich za problemy, jakich im przysporzył. Nie powiedział jednak wprost, czy stosował doping. Kilka godzin później udał się do studia telewizyjnego Oprah Winfrey.

"Właśnie skończyłam wywiad z Lancem Armstrongiem. 2 i pół godziny. Przybył gotowy" - napisała na tweeterze Winfrey.

Powołując się na twórców programu, amerykańskie media poinformowały, że Armstrong przyznał się do stosowania dopingu. O przebiegu rozmowy z kolarzem słynna prezenterka ma opowiedzieć dziś w telewizji CBS. Sam wywiad zostanie nadany w czwartek wieczorem.

Lance Armstrong przez ponad 10 lat zaprzeczał, że stosował niedozwolone środki. Jednak w ubiegłym roku, Amerykańska Agencja Antydopingowa opublikowała obszerny raport dowodzący, że kolarz nie mówi prawdy i zakazała mu startów we wszystkich sportach olimpijskich. Lance Armstrong liczy na to, że w zamian za szczere zeznania kara ta zostanie złagodzona.