Ciała dwóch duchownych - ofiar katastrofy smoleńskiej, ekshumowanych 12 listopada - nie zostały zamienione. W jednym z grobów nie znajdowały się bowiem szczątki księdza profesora Ryszarda Rumianka. Spoczywało tam ciało księdza infułata Zdzisława Król. Jednak w grobie księdza Króla znaleziono trzecie ciało - donosi portal wPolityce.pl.

Naczelna Prokuratura Wojskowa poinformowała kilka dni temu, że ciała ofiar katastrofy smoleńskiej - księdza Ryszarda Rumianka i księdza Zdzisława Króla, kapelana Warszawskiej Rodziny Katyńskiej - "zostały złożone w niewłaściwych grobach".

Informacja ta sugerowała, że ciała zostały ze sobą zamienione. Tymczasem rodzina księdza profesora Ryszarda Rumianka wciąż nie wie, gdzie jest ciało kapłana.

"W grobie prof. Rumianka spoczywały szczątki księdza Króla, ale w grobie księdza Króla nie było ciała profesora Rumianka, tylko inne. Nie wiadomo jednak czyje" - powiedział portalowi wPolityce.pl proszący o anonimowość członek najbliższej rodziny.

Do tej pory ekshumowano dziewięć ofiar katastrofy smoleńskiej. Z informacji RMF FM wynika, że w prokuraturze są już wnioski o kolejne ekshumacje.