To Jarosław Kaczyński jest autorem podziału na dwie Polski, a swoimi wypowiedziami prezes PiS ostrzega wyborców, że szaleństwo jest bliskie - powiedział gość Przesłuchania w RMF FM Rafał Grupiński.

"Prezes Kaczyński, mówiąc chwilami prawdę, to, co naprawdę myśli o polityce, o swoich przeciwnikach, o Smoleńsku, ostrzega mocno wyborców, i to wszystkich wyborców, niezależnie od ich sympatii politycznych. Ostrzega wszystkich wyborców, że szaleństwo jest blisko i że lepiej uważać, żeby ludzie, którzy mają tego rodzaju obsesje nie sięgnęli po władzę w Polsce" - zaznaczył Grupiński w RMF FM.

I dodał: "Uważam, że jest to polityk, który niezwykle mocno szkodzi współczesnej polityce polskiej. Mówię o polityce zewnętrznej i wewnętrznej. Jest politykiem, który nieustannie konfliktuje - w zasadzie autorem podziału na dwie Polski".

Przewodniczący klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej zapewnił też, że wnioski o Trybunał Stanu dla Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobry są już gotowe i wkrótce zostaną złożone w Sejmie.