Antysemityzm ma się świetnie. Tylko teraz przeniósł się do sieci. Mowa nienawiści w równym stopniu obraża mniejszości, celebrytów i polityków. Na zlecenie "Wprost" firma Brand24 opracowała ranking tych postaci z życia politycznego i show-biznesu, których Polacy nienawidzą najbardziej. Najwięcej negatywnych opinii pojawiło się w odniesieniu do Donalda Tuska, Jarosława Kaczyńskiego, Dody i… sióstr Grycan.

W internecie każdy może powiedzieć wszystko: że geje gwałcą małe dzieci, Żydzi rządzą światem, każdy Niemiec to nazista, a premier Tusk to pachołek Rosji. Jednak w opracowywanym od półtora roku przez fundację Wiedza Lokalna projekcie „Raport mniejszości”, który bada zjawisko mowy nienawiści w sieci, to Żydzi „wygrywają” wszystkie zestawienia.

Internauci najczęściej atakują mniejszości etniczne, religijne i seksualne, ale też dają wyraz nienawiści do polityków i celebrytów. Na zlecenie "Wprost" firma Brand24 opracowała ranking tych postaci z życia politycznego i show-biznesu, których Polacy nienawidzą najbardziej.

W badaniach opinii o politykach, które pojawiły się w sieci między 24 a 31 października 2012 r. jako źródła wykorzystano ponad milion domen internetowych, a także portale społecznościowe takie jak Facebook czy Twitter. Z badania wynika, że najwięcej negatywnych opinii pojawiło się w odniesieniu do premiera Donalda Tuska. Za nim uplasowali się Jarosław Kaczyński, Janusz Palikot i Radosław Sikorski.

Wśród celebrytów najwięcej negatywnych opinii w sieci przyciągała w ostatnim tygodniu października Doda. Za nią plasują się Natalia Siwiec i siostry Grycan.