RMF FM odnalazł kolejną firmę oferującą wysoki zysk, która oszukała swoich klientów - jest im winna około 100 milionów złotych. Swoje pieniądze powierzyło tej instytucji finansowej 100 osób.Tymczasem jej konta są puste.

Niektórzy biznesmeni powierzyli firmie setki tysięcy, a nawet miliony złotych. "Umowa, którą podpisywałem wygasła w grudniu ubiegłego roku. Pieniądze miałem dostać w styczniu. Do dziś nie dostałem nawet złotówki. Usłyszałem, że do końca tego roku mam dostać jakąś część. Resztę za rok" - mówi w rozmowie z RM FM klient, który stracił ponad milion złotych.

Firma Usługi Konsultingowe Swendrak.pl formalnie pożycza pieniądze od osób fizycznych, w zamian za co klienci mogą liczyć na zysk od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu procent.

Problemy z terminowymi wypłatami zaczęły się kilka miesięcy temu, ale już w 2010 roku Komisja Nadzoru Finansowego wpisała tę firmę na listę ostrzeżeń publicznych. Zdaniem KNF, Swendrak.pl bez wymaganej licencji prowadzi działalność maklerską oraz obciąża pieniądze swoich klientów ryzykiem - donosi RMF FM.

KNF skierował też sprawę do prokuratury, która umorzyła jednak sprawę rok temu.