Jacek Śmietanko, syn prezesa spółki Elewarr Andrzeja Śmietanki został zatrudniony jako sekretarz w wydziale promocji handlu i inwestycji przy Ambasadzie Polski w Sztokholmie - dowiedziała się "Rzeczpospolita".

Wydział podlega ministrowi gospodarki Waldemarowi Pawlakowi. On też zdecydował o jego zatrudnieniu po rekomendacji komisji kwalifikacyjnej.

Śmietanko dotychczas był audytorem w Mazowieckiej Jednostce Wdrażania Programów Unijnych, która należy do sejmiku województwa mazowieckiego. Marszałkiem jest Adam Struzik, członek PSL.

Konkurs został przeprowadzony we wrześniu ubiegłego roku. Ministerstwo Gospodarki w odpowiedzi dla „Rz" przyznaje, że kandydaturę Śmietanki zatwierdził dyrektor generalny resortu Ireneusz Niemirka. On – tak się składa – jest członkiem rady nadzorczej w spółce Elewarr, którego przez kilka lat był prezesem, a od blisko dwóch lat jest dyrektorem generalnym ojciec kandydata – Andrzej Śmietanko.

Śmietanko, choć nigdy wcześniej tego nie robił, w Sztokholmie zajmie się promocją eksportu, inwestycji i organizacją konferencji.