Jak poinformował rzecznik Komendy Głównej Straży Ochrony Kolei Paweł Boczek, pociąg towarowy relacji Iłowo - Imbramowice przejechał semafor wjazdowy, który wskazywał sygnał stój (światło czerwone), w efekcie wjechał w tył stojącego pociągu osobowego relacji Ostrów Wlkp. - Wrocław Główny.

Pociąg osobowy był bez pasażerów. W wypadku zostały lekko ranne dwie osoby obsługujące pociąg osobowy. Po pomoc medyczną do szpitala zgłosili się też dwaj maszyniści obsługujący pociąg towarowy. W miejsce uszkodzonego pociągu osobowego podstawiono skład zastępczy.

Jak poinformował w niedzielę PAP rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe Mirosław Siemieniec, na miejscu zdarzenia działa komisja, która ma ocenić sytuację i doprowadzić do tego, by uszkodzony tabor został szybko usunięty.

"Do Ostrowa dojeżdża pociąg ratunkowy, który jest wyposażony w specjalne urządzenia do wkolejania, podnoszenia taboru kolejowego, rozczepiania tego taboru. Ma też obsługę, która potrafi postępować z zakleszczonym taborem. Na miejscu uszkodzeniu uległa lokomotywa EU07 przewoźnika towarowego. Uszkodzona jest też część składu jednostek elektrycznych" - powiedział.

Jak dodał, ewentualne uszkodzenia infrastruktury kolejowej na dworcu będzie można stwierdzić po usunięciu taboru.

Nie ma żadnych utrudnień w ruchu pociągów odjeżdżających ze stacji w Ostrowie Wlkp. i przejeżdżających przez tę stację.