O godz. 17.00 Fundacja New7Winders na swojej stronie internetowej podała w kolejności alfabetycznej czternaście miejsc (z 28 biorących udział w finale konkursu), które uzyskały najwięcej głosów. Mazury znalazły się na tej liście obok m.in. Amazonki, Morza Martwego i Kilimandżaro.

Na liście pierwszej czternastki nie ma m.in. Wezuwiusza i Czarnego Lasu.

Wcześniej organizatorzy podali, że w ostatnich godzinach Mazurom szybko przybywało głosów. Głosowanie zamknięto w południe czasu polskiego.

Ostateczne wyniki konkursu - czyli 7 nowych cudów natury - fundacja poda o godz. 20.07 - te wyniki również zostaną umieszczone na stronie internetowej.

Mazury były jedynym polskim regionem biorącym udział w finałowym głosowaniu. O miano jednego z cudów natury rywalizowały od 2009 roku m.in. z Wezuwiuszem i Wyspami Galapagos.

W poprzednich etapach konkursu Polskę reprezentowały jeszcze Białowieża i Pustynia Błędowska - oba miejsca zdobyły jednak zbyt mało głosów, by dojść do finału.

Promocja Mazur w tym konkursie przebiegała pod hasłem "Mazury Cud Natury". Ogólnoświatowy konkurs na 7 Nowych Cudów Natury zorganizowany został w 2007 roku przez szwajcarską fundację New7Wonders. Do konkursu zgłoszono ponad 400 miejsc z całego świata, z czego do konkursu zakwalifikowano 261.