Jak powiedział w czwartek Mularczyk, jego klub złoży taki wniosek w związku z informacjami o treści wyroku w przegranym przez Nowicką procesie, który wytoczyła Joannie Najfeld.

Federacja na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny otrzymywała pieniądze od koncernu farmaceutycznego

Chodzi m.in. o informacje podane przez "Gościa Niedzielnego", który dotarł do utajnionego wyroku sądu w tej sprawie. Wynika z nich, że kierowana przez Nowicką Federacja na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny otrzymywała pieniądze od koncernu farmaceutycznego produkującego środki antykoncepcyjne oraz od międzynarodowej organizacji, promującej aborcję i produkującej przyrządy do przerywania ciąży.

O godz. 13.45 przewidziane jest oświadczenie Janusza Palikota w tej sprawie.

Błaszczak: Nowicka nie powinna być wicemarszałkiem Sejmu

Wanda Nowicka nie powinna być wicemarszałkiem Sejmu - uważa szef klubu PiS Mariusz Błaszczak. Komentując zapowiedź Solidarnej Polski dot. wniosku o odwołanie Nowickiej, oświadczył: "Nie będziemy się ścigać na składanie wniosków".

Szef klubu Solidarna Polska Arkadiusz Mularczyk zapowiedział w czwartek, że w przyszłym tygodniu jego klub złoży wniosek o odwołanie Nowickiej (Ruch Palikota) z funkcji wicemarszałka Sejmu.

Powód to informacje o treści wyroku w przegranym przez Nowicką procesie, który wytoczyła Joannie Najfeld. Chodzi m.in. o informacje podane przez "Gościa Niedzielnego", który dotarł do utajnionego wyroku. Wynika z nich, że kierowana przez Nowicką Federacja na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny otrzymywała pieniądze od koncernu farmaceutycznego produkującego środki antykoncepcyjne oraz od międzynarodowej organizacji, promującej aborcję i produkującej przyrządy do przerywania ciąży.

"To jest skandaliczna sprawa, my konsekwentnie byliśmy przeciwni kandydaturze pani Nowickiej. Pytanie należy zadać PO, bo widać wyraźnie, że to przez zmianę decyzji przewodniczącego PO, premiera Donalda Tuska doszło do tego, że pani Nowicka została wybrana (...) a więc klucz leży w rękach pana Donalda Tuska" - oświadczył Błaszczak.

"Nie będziemy się ścigać na składanie wniosków" - zaznaczył. "Nie chodzi o inicjatywę jednych, drugich czy trzecich, pani Wanda Nowicka nie powinna być wicemarszałkiem Sejmu" - podkreślił.