Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało w czwartek naczelnika wydziału inwestycji i gospodarki nieruchomościami Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie Marka D. Powodem zatrzymania są "ewentualne nieprawidłowości przy zamówieniach publicznych".Jak poinformował PAP rzecznik prasowy CBA Jacek Dobrzyński, 54-letni naczelnik został zatrzymany w swoim mieszkaniu.

"Trwają czynności procesowe, tj. przeszukania" - powiedział Dobrzyński. Nie ujawnił szczegółów dotyczących zatrzymania, dodał jedynie, że sprawa wiąże się z "ewentualnymi nieprawidłowościami przy zamówieniach publicznych". Po wykonaniu przeszukań Marek D. zostanie przewieziony do Prokuratury Apelacyjnej w Białymstoku.

Reklama

Rzecznik prokuratury Janusz Kordulski powiedział PAP, że śledztwo zostało wszczęte dwa tygodnie temu, dotąd nikomu nie postawiono w nim zarzutów. Dotyczy ono podejrzenia przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariusza uczelni w Szczytnie, w związku z przetargiem na rozbudowę i adaptację jednego z budynków tej szkoły.

Dodał, że zatrzymany będzie przesłuchiwany w piątek.

Rzecznik prasowa Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie Beata Bekulard poinformowała PAP, że uczelnia współpracowała w tej sprawie z CBA, dodała, że agenci tej służby zabezpieczyli w szkole dokumentację. Bekulard także nie ujawniła, jakie nieprawidłowości w zamówieniach publicznych miał popełnić zatrzymany naczelnik.

W ostatnim czasie w WSPol dzięki m.in. unijnym dotacjom realizowano bardzo wiele inwestycji, np. zbudowano centrum dydaktyczno-badawcze i zmodernizowano inny budynek, by utworzyć w nim sale dydaktyczne i aulę.