Lider Polskiej Partii Pracy-Sierpień '80 Bogusław Ziętek powiedział w piątek, że gdy jego partia znajdzie się w Sejmie, będzie działać na rzecz m.in. wprowadzenia sprawiedliwego systemu podatkowego, emerytalnego i likwidacji tzw. umów śmieciowych.

Ziętek przekonywał na konferencji prasowej w Warszawie, że jeśli Polacy chcą, by po wyborach nie zapomniano o wszystkich ważnych dla społeczeństwa sprawach, PPP-Sierpień '80 musi być w Sejmie. "Jeśli nie będzie nas w Sejmie, politycy wiodących partii politycznych jak zwykle zapomną po wyborach o tym, co mówili w trakcie tej kampanii" - podkreślił.

"My dopilnujemy, aby te sprawy - o których mówiliśmy, a więc sprawiedliwy system podatkowy, system emerytalny, który nie jest okradaniem emerytów i budżetu państwa, a także nas wszystkich-podatników, umowy śmieciowe, które należy zlikwidować, tanie budownictwo mieszkaniowe - były zrealizowane" - powiedział Ziętek.

W jego ocenie, gwarantem tych zmian, które są oczekiwane w Polsce od ponad dwudziestu lat, jest właśnie jego ugrupowanie.

"Europa nie chce Polski, w której młodzi ludzie nie mają gdzie mieszkać, nie mają pracy, a ci którzy ją mają, są zatrudnieni za 300 zł miesięcznie. Europa nie chce takiej Polski, która jest laboratorium eksperymentów prywatyzacji służby zdrowia i prywatyzacji systemu emerytalnego" - mówił Ziętek.

Jego zdaniem, PPP Sierpień '80 przedstawiła najlepszy program wyborczy w obecnej kampanii oraz najlepszy zespół ludzi, który ten program może zrealizować.