Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski poinformował we wtorek na Twitterze, że przyjął zaproszenie do debaty wyborczej z Anną Fotygą w Szkole Wyższej Prawa i Dyplomacji w Gdyni. B. szefowa dyplomacji czeka na decyzję sztabu wyborczego PiS."Przyjmuję warunek minister Anny Fotygi. Dostaliśmy zaproszenie do debaty w Szkole Wyższej Prawa i Dyplomacji w Gdyni. Pani minister, Pani ruch" - napisał Sikorski we wtorek na Twitterze.

Fotyga powiedziała PAP, że nie uchyla się od dyskusji z Sikorskim na temat spraw zagranicznych. "Nie uchylam się od debaty, ale decyzję w trakcie kampanii wyborczej podejmuje sztab wyborczy" - mówiła.

Zaproszenia do wzięcia udziału w debacie zostały wystosowane tylko do Sikorskiego i Fotygi - dowiedziała się PAP w Szkole Wyższej Prawa i Dyplomacji.

Przed kilkoma dniami premier Donald Tusk zaproponował PiS cykl debat telewizyjnych w sprawach najważniejszych dla Polski. Zaraz po tym Sikorski we wpisie na Twitterze zaprosił Fotygę do debaty o polskiej polityce zagranicznej.

Fotyga odpowiedziała wówczas, że jest gotowa spotkać się z Sikorskim, ale - jak zaznaczyła - ostateczne decyzje w tej sprawie podejmie sztab PiS. Jako możliwe miejsce spotkania wymieniła Pomorze.

Prorektor uczelni Leszek Starosta poinformował PAP, że sztab wyborczy PO poinformował, iż minister Sikorski przyjął zaproszenie. "Czekamy na odpowiedź drugiej strony" - dodał. Według prorektora debatę mógłby poprowadzić jeden z b.ambasadorów lub jeden z b. pracowników administracji publicznej, którzy wykładają na uczelni.