Kraków będzie miał bezpośrednie połączenia lotnicze z kolejnymi, po Warszawie i Gdańsku, miastami w Polsce. Od września rejsy do Poznania i Szczecina uruchomi krajowy przewoźnik Eurolot.

Jak zapowiedział w czwartek dyrektor marketingu i PR Jacek Balcer, loty do Poznania ruszą od 12 września, a do Szczecina od 30 września.

Rejsy z Krakowa do Poznania będą się odbywać w poniedziałki, środy i piątki dwa razy dziennie: rano i wieczorem. Podobnie zaplanowano powroty do Krakowa. Do Szczecina samoloty polecą w poniedziałki i środy dwa razy dziennie: rano i wieczorem. Na weekend zaplanowano wylot w piątek wieczór i powrót w niedzielę wieczorem.

Zdaniem Balcera uruchomienie nowych połączeń jest odpowiedzią na zapotrzebowanie w ruchu biznesowym. W sezonie wakacyjnym będzie też atrakcyjne dla wybierających się na wypoczynek na Pomorzu Zachodnim.

Według niego spółka Eurolot, tworząc w ostatnim czasie siatkę bezpośrednich połączeń między polskimi portami regionalnymi, praktycznie wyczerpała już zapotrzebowania na tego typu loty. Dlatego w przyszłości będzie raczej szukać możliwości na loty z krajowych portów regionalnych do sąsiednich państw.

"Latając po kraju, trzeba być konkurencyjnym dla innych środków lokomocji"

"Latając po kraju, trzeba być konkurencyjnym dla innych środków lokomocji" - zaznaczył Balcer.

Dodał, że uruchomione przez spółkę w połowie lipca tego roku regionalne połączenie lotnicze między Krakowem i Gdańskiem cieszy się dużym zainteresowaniem, a średnie wypełnienie samolotów na tej trasie sięga 90 proc.

Międzynarodowy Port Lotniczy Kraków-Balice (MPL) jest drugim co do wielkości - po warszawskim Okęciu - lotniskiem w Polsce. W sezonie letnim lotnisko oferuje bezpośrednie połączenia z 45 portami. Operuje z niego 17 przewoźników.

Eurolot SA to spółka Skarbu Państwa. Do tej pory wykonywała loty dla PLL LOT oraz czartery.