Arkadiusz Banaszek został nowym wiceprezydentem Łodzi. Zastąpił na stanowisku Pawła Paczkowskiego, który w kwietniu złożył rezygnację. Banaszek będzie odpowiedzialny m.in. za wydziały budynków i lokali oraz gospodarki komunalnej. Podlegać mu będzie też Zarząd Dróg i Transportu.

Od czasu rezygnacji Pawła Paczkowskiego w lokalnych mediach pojawiało się wiele spekulacji, kto go zastąpi. W piątek prezydent Łodzi Hanna Zdanowska ogłosiła, że nowym wiceprezydentem będzie Banaszek.

"Od dwóch miesięcy współpracuje ze mną jako doradca, który jest odpowiedzialny za restrukturyzację urzędu. Od dzisiaj będzie mnie wspierał w restrukturyzacji jako wiceprezydent" - mówiła na spotkaniu z dziennikarzami Zdanowska.

Banaszek ma 37 lat. Jest absolwentem Automatyki i Robotyki oraz Zarządzania Produkcją Politechniki Warszawskiej. Ukończył również studia podyplomowe Zarządzanie Finansami w Akademii Leona Koźmińskiego.

Karierę zawodową rozpoczynał w Procter & Gamble. Stworzył w Polsce firmę Sonoco Packaging, w której ostatnio był dyrektorem generalnym.

Banaszek: lubię wyzwania

"Ponieważ jestem osobą spoza Łodzi więc mam nadzieję, że to mi pozwoli zrobić Łódź piękniejszą" - mówił nowy wiceprezydent. Dodał, że lubi wzywania, ale za wcześnie - jego zdaniem - żeby mówić o pierwszych decyzjach.

"Na pewno chcę bardziej poznać Łódź i moich współpracowników. Chcę się zastanowić jak ten urząd ma efektywnie funkcjonować" - dodał Banaszek.

Obok niego wiceprezydentami Łodzi są: Marek Cieślak, Agnieszka Nowak i Krzysztof Piątkowski.