27 kwietnia 2011 roku - wydarzenia z kraju i ze świata na zdjęciach.

Starcia między Romami a prawicowymi ekstremistami na Węgrzech

Do gwałtownych starć między Romami a zwolennikami skrajnej prawicy doszło we wtorek wieczorem w miejscowości Gyoengyoespata na północy Węgier - poinformowała węgierska agencja MTI, powołując się na policję.

Dzieło Picassa sfinansuje badania naukowe

Tajemniczy darczyńca ofiarował Uniwersytetowi Sydney obraz Pabla Picassa wart miliony dolarów, stawiając jednak warunek - wpływy ze sprzedaży dzieła uczelnia ma przeznaczyć na finansowanie badań naukowych.

Przedłuża się precedensowy proces Sikha ze Strażą Graniczną o nakaz zdjęcia turbanu

Bezterminowo warszawski sąd odroczył precedensowy proces, który Straży Granicznej wytoczył praktykujący sikh za wydany mu nakaz zdjęcia do kontroli turbanu - co uważa za zniewagę. Rozszerzył on pozew, bo znów doszło do sytuacji takiej jak ta, o którą się sądzi.

2,5 tys. osób na pikiecie pod Tauronem: Dla zarządu są podwyżki, a dla ludzi puste miski

Związkowcy z firm grupy energetycznej Tauron pikietowali w środę katowicką siedzibę jej zarządu. Domagali się m.in. podwyżki płac i protestowali przeciwko likwidacji miejsc pracy w grupie. Gmach obrzucono jajkami i pobrudzono farbą.

Debata nad odwołaniem dla Rostowskiego: według SLD minister odpowiada za najgorszy stan finansów od 20 lat

Minister finansów Jacek Rostowski jest odpowiedzialny za najgorszy od 20 lat stan finansów publicznych - powiedział w środę w Sejmie Sławomir Kopyciński (SLD), uzasadniając wniosek o wotum nieufności dla szefa resortu finansów.

MS i BCC apelują: pomóżcie młodym, dając im pracę

Ministerstwo Sprawiedliwości i Business Centre Club apelują do pracodawców, by włączyli się do programu Jonatan. Daje on szanse na pracę młodzieży, której bez pomocy trudno znaleźć zatrudnienie.

Braun, Piwowar i Zalewski zatwierdzeni. Są w nowym zarządzie TVP

Juliusz Braun prezesem oraz Bogusław Piwowar i Marian Zalewski jako członkowie zarządu - Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przychyliła się do wniosku rady nadzorczej TVP o powołanie nowego zarządu telewizji publicznej w takim właśnie składzie.

Tajemniczy darczyńca ofiarował Uniwersytetowi Sydney obraz Pabla Picassa "Jeune fille endormie" wart miliony dolarów, stawiając jednak warunek - wpływy ze sprzedaży dzieła uczelnia ma przeznaczyć na finansowanie badań naukowych. Fot. Christie's via Bloomberg / Bloomberg