Polskie premiery samochodów Audi, Peugeot czy Forda, a także największą w kraju wystawę pojazdów zabytkowych zaplanowali organizatorzy Motor Show 2011. Targi Motoryzacyjne rozpoczną się w Poznaniu 18 marca.

Jak powiedział we wtorek na konferencji prasowej dyrektor targów Rafał Błachowski, w trakcie Motor Show odbędą się pokazy aut dotychczas w Polsce nie prezentowanych. Na MTP pokazany zostanie m.in. Mansory Cyrus, czyli Aston Martin DB9, wykonany z włókna węglowego, oraz najnowsze modele Bentleya i Mecedesa.

"Swoje polskie premiery podczas targów będą miały m.in. Audi A6, Peugeot 508, Lexus CT 200H czy nowy Ford Focus. Jest kilka marek, których na poprzednich targach nie było. To m.in.: Lexus, Audi, Jeep i Maserati. Importerzy coraz przychylniej patrzą na organizację targów motoryzacyjnych w Polsce" - poinformował Błachowski.

Na targach zobaczyć będzie można też wystawę najnowszych modeli jednośladów i czterokołowców. Swoje produkty zaprezentują m.in. Yamaha i KTM.

Międzynarodowe Targi Poznańskie przygotowują też wespół z Automobilklubem Wielkopolskim największą w Polsce Wystawę Samochodów Zabytkowych. Złożą się na nią pokazy aut królujących na polskich drogach w czasach PRL-u, a także prezentacja ponad 120 zabytkowych samochodów i motocykli z całego świata, od początku XX wieku.

Targi potrwają do 20 marca. Pierwszego dnia zaplanowano dzień dla profesjonalistów, w sobotę i niedzielę targi będą otwarte dla wszystkich zwiedzających. Organizatorzy spodziewają się ok. 50 tys. osób.