Olgierd Łukaszewicz powiedział PAP w piątek, że zgodził się kandydować na stanowisko prezesa Związku Artystów Scen Polskich. Nadzwyczajny Walny Zjazd ZASP odbędzie się w poniedziałek w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie.

Łukaszewicz powiedział PAP, że zgodził się kandydować, ponieważ otrzymał mnóstwo próśb w tej sprawie, w tym m.in. od zarządu związku i z oddziałów terenowych ZASP.

Kandydatura Łukaszewicza ma zostać zgłoszona w poniedziałek, podczas nadzwyczajnego zjazdu ZASP, ogłoszonego w związku z rezygnacją ze stanowiska b. prezes Joanny Szczepkowskiej.

Jak potwierdziła PAP w piątek w ZASP, zjazd będzie zamknięty dla prasy. O tym, kto zostanie nowym prezesem Związku dziennikarze mają zostać powiadomieni w prasowym komunikacie po zakończeniu zjazdu.

Zjazd ma rozpocząć się o godzinie 10. Jak przewiduje porządek dzienny obraz zjazdu, w jego pierwszej części planowane jest m.in. sprawozdanie z działalności b. prezes ZASP Joanny Szczepkowskiej i dyskusja. W drugiej części obrad zgłoszeni zostaną kandydaci na stanowisko prezesa ZASP, potem zaplanowano ich wystąpienia oraz wybór prezesa. Po ogłoszeniu wyników wyborów oraz wystąpieniu nowego szefa Związku, obrady zostaną zamknięte. Przewidywane zakończenie obrad zjazdu to godz. 18.

Olgierd Łukaszewicz był już prezesem ZASP w latach 2002-05. Zawodowo aktor związany jest z Teatrem Polskim, w którym występuje od 2003 roku.