Ceny za usługi polskich wróżek są dosyć zróżnicowane, gdy bierzemy pod uwagę minimalne stawki. Najbardziej popularny sposób na poznanie przyszłości to wróżenie z kart. Można znaleźć wróżki, które za przepowiednię na podstawie rozkładu kart tarota inkasują 10 – 30 zł. W niektórych profesjonalnych salonach wróżbiarskich cena za rozbudowany i zawiły rozkład kabalarski sięga nawet 300 zł za godzinną sesję. Odpłatność zależy przede wszystkim od renomy wróżbiarki, wielkości miasta, a nawet dzielnicy, w której przyjmuje.

Najwięcej zarabiają wróżki pracujące w województwie mazowieckim, a zwłaszcza w stolicy. Średnio za seans tarota zapłacimy tam ok. 150 zł. Na kolejnym miejscu plasują się województwa opolskie i lubelskie, gdzie wizyta u wróżbitki kosztuje średnio nieco ponad 100 zł. Najmniej zapłacimy u wróżek z łódzkiego, podkarpackiego oraz wielkopolskiego – średnio 41 – 50 zł. Najwyższe stawki sięgają tam do 100 zł za godzinny seans tarota. W lubuskim oraz dolnośląskim średnia cena u tarocistek jest niewiele wyższa i wynosi ok. 60 – 65 zł. W pozostałej części Polski średnie stawki wróżek oscylują wokół 75 zł w zachodniopomorskim i świętokrzyskim do ok. 100 zł w Małopolsce i na Śląsku.

Zarobki wróżek zależą przede wszystkim od lokalizacji i wyposażenia salonu. Duży wpływ ma także fakt, czy stawianie tarota jest głównym źródłem dochodu czy tylko przynoszącym dodatkowe zarobki hobby. „Koleżanka naszej babci” mieszkająca w domku za rogiem z pewnością odczyta naszą przyszłość dużo taniej niż wróżbitka z dyplomem i profesjonalnym salonem astrologicznym w centrum miasta.

Coraz popularniejsze są konsultacje na odległość

Obecnie możliwe są konsultacje z renomowaną wróżką, która przyjmuje na drugim krańcu Polski. Osobista wizyta w salonie nie jest konieczna – z pomocą przychodzi Internet, w którym można znaleźć setki ogłoszeń wróżbitów udzielających porad na odległość. Komputer i łącze internetowe – to obecnie standardowe wyposażenie „magicznego” miejsca pracy. Ceny godzinnych konsultacji przez Gadu - Gadu wahają się od 50 do 80 zł. Stawki za przepowiednię przez Skype wynoszą od 50 zł do 160 zł.

Kolejnym sposobem na konsultację z wróżką bez wychodzenia z domu jest poczta elektroniczna. Wystarczy w e-mailu opisać intrygujące nas zagadnienia, podać datę urodzenia i przelać pieniądze na konto bankowe. Wróżbici udzielając porad w ten sposób zarabiają średnio ok. 70 zł za jednorazową wróżbę. Najniższa stawka za elektroniczną wróżbę wynosi już 10 zł, ale w zależności od doświadczenia i renomy wróżki oraz szybkości uzyskania odpowiedzi zwrotnej, trzeba się liczyć z wydatkami rzędu nawet 200 zł.

Osoby ciekawe poznania swej przyszłości mogą skorzystać także z konsultacji telefonicznej. Za rozstawienie kart tarota „na żywo” wróżbiarka otrzymuje średnio ok. 100 zł za godzinną rozmowę. Najniższe kwoty za wróżbę telefoniczną wynoszą od 50 zł za godzinę. Rekordzistki zarabiają nawet 300 zł.