Specjalne programy i studia wyborcze przygotowują na najbliższą niedzielę TVP, TVN i Polsat. Tylko telewizja publiczna zdecydowała się jednak na zamówienie własnych badań sondażowych - zrealizuje je TNS OBOP.
Reklama

Ankieterzy TNS OBOP przez całą niedzielę będą zbierać deklaracje osób opuszczających 745 wytypowanych lokali wyborczych w całej Polsce. Na tej podstawie o godz. 22. w wieczorze wyborczym TVP pokaże szacunkowe wyniki wyborów samorządowych oraz zanotowanej frekwencji.

Będą to procentowe wyniki wyborów oraz frekwencja w wyborach do sejmików wojewódzkich dla poszczególnych komitetów wyborczych w skali województw i kraju, procentowe wyniki oraz frekwencja wyborcza w wyborach prezydentów Warszawy, Łodzi i Krakowa.

O godz. 23. na antenach wszystkich oddziałów terenowych TVP podane zostaną z kolei szacunkowe wyniki wyborów samorządowych w 16 województwach.

Wieczór wyborczy rozpocznie się w TVP1 i TVP Info ok. godz. 21.55. Poprowadzą go Diana Rudnik i Piotr Kraśko. Kwadrans po godz. 23. będzie kontynuowany w tylko TVP Info, gdzie o wyborach i szacunkowych wynikach będą mówić zaproszeni do studia eksperci.

Reklama

Specjalne programy wyborcze przygotowują też telewizje: TVN24 i TVN Warszawa

Specjalne programy wyborcze przygotowują też telewizje: TVN24 i TVN Warszawa.

W TVN24 będzie to specjalne wydanie programu "Czas decyzji", który rozpocznie się o godz. 22. W pierwszej części wieczoru Andrzej Morozowski zaprosi do studia gości, z którymi będzie komentował pierwsze wyniki oraz programy kandydatów. Reporterzy będą obecni w sztabach wyborczych głównych miast i w siedzibie Państwowej Komisji Wyborczej. W drugiej części Małgorzata Łaszcz będzie dyskutowała ze swoimi gośćmi o wyborach. "Przez całą noc stacja będzie aktualizowała i omawiała wyniki dostępnych sondaży" - informuje TVN. Stacja nie zamówiła własnych badań.

TVN Warszawa w rozpoczynającym się o godz. 21.55. programie "Twój wybór" skupi się na wyborach w stolicy. Reporterzy będą w sztabach wyborczych Hanny Gronkiewicz-Waltz, Czesława Bieleckiego, Wojciecha Olejniczaka, Janusza Korwina-Mikke oraz w Państwowej Komisji Wyborczej. Tuż po godz. 22 podane mają być sondażowe wyniki. W studiu komentować je będą byli prezydenci stolicy: Marcin Święcicki, Paweł Piskorski i Kazimierz Marcinkiewicz.Polsat, podobnie jak TVN, nie zamówił własnych badań sondażowych

Na antenie Polsat News w niedzielę wyborczą wyemitowany zostanie specjalny program "Wybory samorządowe". Rozpocznie się o godz. 21.50 i potrwa do godz. 23.30. Wieczór poprowadzi Magda Sakowska.

Gośćmi w studiu będą politycy, publicyści, a także eksperci, którzy na gorąco będą komentować przebieg wyborów, kampanii wyborczej oraz pierwsze wyniki. Reporterzy Polsat News w trakcie bezpośrednich łączeń ze studiem w Warszawie przekażą najświeższe relacje ze sztabów wyborczych z największych miast w kraju. W trakcie wieczoru pokazane mają być także reakcje kandydatów, liderów politycznych oraz pierwsze komentarze Polaków.

Polsat, podobnie jak TVN, nie zamówił własnych badań sondażowych.