Zdaniem znawców praca Dali może osiągnąć cenę od 100 tys. do 150 tys. dolarów. Ale przebojem aukcji będzie z pewnością obraz Toma Wesselmanna, "Usta nr 8", prezentujący stale powracający motyw główny prac amerykańskiego malarza pop-artu: uszminkowane usta. Za dzieło z 1966 roku można będzie uzyskać 2-3 mln dolarów – twierdzi agencja AP.

Na aukcji odbywającej się w Christie pod umownym hasłem "Rok Króliczka", wystawionych zostanie do sprzedaży 80 fotografii, kilkanaście prac współczesnych artystów oraz 24 rysunki i karykatury.

W kolekcji oferowanej przez "Playboya" jest kilka podobizn Marylin Monroe, w tym fotografia aktorki, która znalazła się na okładce pierwszego wydania erotycznego magazynu z grudnia 1953 roku. Zdjęcie odkupione od agencji United Press może teraz pójść za 10-15 tys. dolarów.

Wśród zdjęć z początku lat 1960 jest fotografia skromnie wyglądającej Bridget Bardot, tylko w dolnej części stroju bikini, ale obnażone piersi francuska seksbomba osłania własnymi rękami. Zdjęcie, wcześniej nieznane, może zostać wylicytowane na 4-6 tys. dolarów.

Poza portretami Duke’a Ellingtona i Dennisa Hoppera, zmarłego w tym roku gwiazdora Hollywoodu, smakosze będą mogli kupić oryginalne fotografie innych wybitnych postaci amerykańskiego życia artystycznego – komika Billa Cosby, muzyka Theloniousa Monka czy karykaturzysty, twórcy popularnych komiksów, Charlesa Schulza.