Od ponad półwiecza dla najbardziej znanego magazynu dla dorosłych pozowały sławne aktorki, piosenkarki i inne gwiazdy popkultury. Odchodząc od tej tradycji, redakcja zamierza nie tylko uczcić 20. rocznicę powstania kultowego serialu o dysfunkcjonalnej rodzinie Simpsonów, ale także przyciągnąć uwagę 20-latków. Obecnie średni wiek czytelnika "Playboya" wynosi 35 lat.

W ten sposób wydawane od 1953 r. pismo erotyczne próbuje bronić się przed spadkiem sprzedaży. W ciągu minionych trzech lat tzw. "płatne rozpowszechnianie" magazynu spadło bowiem o około 17 proc. - podaje agencja Associated Press.

Niebieskowłosa Marge została potraktowana tak, jak wszystkie pozostałe fotomodelki "Playboya". Oprócz rozkładówki ze zdjęciami, w listopadowym wydaniu magazynu pojawi się również wywiad z panią domu Simpsonów.

Marge pojawi się tylko na egzemplarzach sprzedawanych w kioskach

Redakcja "Playboya" ma nadzieję, że najnowszy numer stanie się obiektem kolekcjonerskim, podobnie jak jedno z wydań z 1971 r., gdy na okładkę po raz pierwszy trafiła czarnoskóra modelka. Dlatego Marge pojawi się tylko na egzemplarzach sprzedawanych w kioskach, podczas gdy prenumeratorzy otrzymają pismo z bardziej tradycyjną okładką.

20-lecie premiery kreskówki o rodzinie Simpsonów zostało w USA uczczone także serią znaczków pocztowych z wizerunkami jej bohaterów: Homera, Marge, Barta, Lisy i Maggie.