Sztab Jarosława Kaczyńskiego w piątek zapytał kandydata PO Bronisława Komorowskiego, jaką rolę po jego ewentualnym zwycięstwie będzie pełnił Janusz Palikot.

Podczas konferencji prasowej w centrum informacyjnym kandydata PiS w hotelu Europejskim członek sztabu Tomasz Dudziński zaprezentował wypowiedź Radosława Sikorskiego (PO) sprzed kilku miesięcy.

"Mam czasami wrażenie, że jestem jeden, a ich jest dwóch"

Szef MSZ mówił przed prawyborami w PO: "Mam czasami wrażenie, że jestem jeden, a ich jest dwóch. Nawet nie wiem, w której kolejności, czy konkuruję z Bronisławem Komorowskim i Januszem Palikotem czy na odwrót. O rolę Janusza Palikota w Pałacu Prezydenckim proszę pytać Bronisława Komorowskiego".

Dudziński podkreślił, że Janusz Palikot to "najbliższy przyjaciel" Komorowskiego i jego "politycznym druh". Dodał, że Radosław Sikorski zna realia w PO i jego słowa nie są bezpodstawne.

Poseł PiS zaznaczył, że "chodzą słuchy po Lublinie", iż Palikot chwali się, że w przypadku zwycięstwa Komorowskiego zostanie szefem jego kancelarii.

Dudziński skrytykował Komorowskiego za jego słowa, które - zdaniem posła PiS - sugerują, że PiS "straszyło Unią Europejską".

Na spotkaniu wyborczym w Ciechanowie (mazowieckie) kandydat PO Bronisław Komorowski powiedział, że kiedyś straszono Polaków członkostwem w UE, a teraz zgodą i współpracą między prezydentem, premierem a parlamentem. Kandydat PO podkreślał, że przeciwnicy członkostwa Polski w UE straszyli, że "kury przestaną się nieść, krowy przestaną się doić, stracimy wiarę przodków i mowę, i kulturę polską". "I co? Kury się niosą, mleko się doi i mamy dopłaty z UE" - przekonywał kandydat PO.

"My jako chyba jedyna partia polityczna prowadziliśmy kampanię zachęcającą do głosowania za wejściem do unii Europejskiej (...) Mam nadzieję, że Bronisław Komorowski zreflektuje się i odwoła te słowa, które są nieprawdą, że PiS było przeciwko" - powiedział Dudziński.