Czy testamenty ofiar katastrofy pod Smoleńskiem zdominują polską politykę?

29 kwietnia 2010

Magdalena Środa wzywa, by przegłosować parytet, powołując się na polityczny testament Izabeli Jarugi-Nowackiej.To kolejny apel odwołujący się do politycznego testamentu ofiar katastrofy nad Smoleńskiej.

Dziś sprawą projektu ustawy parytetowej zajmie się sejmowa komisja nadzwyczajna do rozpatrzenia niektórych projektów ustaw z zakresu prawa wyborczego. Jedna z autorek projektu, znana feministka Magdalena Środa, przekonuje, że po śmierci byłej wicepremier i pełnomocniczki ds. równego statusu kobiet i mężczyzn sprawa stała się ważniejsza, bardziej symboliczna, konieczna i pilna.

„Nie dajmy się omamić niektórym żałobnikom, którzy prowadząc swą polityczną grę, nakazują innym milczeć. To właśnie żałoba po kobietach, które zginęły, powinna być motywem do skutecznego działania” – pisze na stronie PopieramParytety.pl Środa.

Pozostało 72% treści
Wybierz pakiet i czytaj bez ograniczeń.

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Autopromocja
381453mega.png
381455mega.png
381223mega.png
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.