Co najmniej trzy osoby zginęły w obwodzie niżnienowogrodzkim w europejskiej części Rosji z rąk uzbrojonego napastnika, który ostrzelał autobus z pasażerami i przystanek autobusowy - poinformowała policja i Komitet Śledczy. Sprawca ukrył się; nie został dotąd schwytany.
Reklama

Regionalne struktury policji poinformowały o czterech ofiarach śmiertelnych. Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej podał, że w ostrzale autobusu zginęły trzy osoby. Trzy inne osoby są ranne, ich obrażenia oceniane są jako średnie.

Do tragedii doszło w miejscowości Bolszeorłowskoje w obwodzie niżnienowogrodzkim. Mężczyzna "otworzył ogień w kierunku przystanku transportu publicznego i autobusu", po czym uciekł - podała policja.

Na kanale Baza w komunikatorze Telegram pojawiła się informacja, że napastnikiem jest 18-letni mieszkaniec Niżnego Nowogrodu.

Z kolei portal informacyjny nn.ru, informujący o wydarzeniach w Niżnym Nowogrodzie, podał, powołując się na mieszkańców, że napastnik strzelał do swoich krewnych. Według telewizji informacyjnej Rossija 24 sprawca czekał, aż z autobusu zaczną wychodzić ludzie i wówczas otworzył ogień.

Wszczęto postępowanie karne. Policja zaapelowała do lokalnych mieszkańców, by nie opuszczali domów i zachowali ostrożność.