Jak poinformował opolski kurator oświaty, u jednego z uczniów kluczborskiego Zespołu Szkół nr 2 Centrum Kształcenia Ustawicznego potwierdzono obecność koronawirusa. W związku z tym kwarantanną objęto 22 uczniów i siedmiu nauczycieli.

W czwartek urząd miasta Opole poinformował, że testy potwierdziły obecność koronawirusa u ucznia klasy czwartej Technikum Elektrycznego w Opolu.

"Osoba zakażona nie mieszka w Opolu. Jest osobą dojeżdżającą do szkoły. Sanepid zdecydował o wysłaniu na kwarantannę całej klasy (23 osoby) oraz 6 nauczycieli, którzy prowadzili zajęcia tej klasy w poniedziałek. Izolacją domową objęte zostały także ich rodziny. Zakażony uczeń od wtorku nie brał udziału w zajęciach, dlatego na tę chwilę zdaniem służb sanitarnych nie ma potrzeby wyłączania większej liczby klas i nauczycieli. Kwarantanna potrwa do 18 września" - powiedział Dariusz Król z opolskiego urzędu miasta.

Reklama

Wcześniej zakażenia potwierdzono w trzech szkołach na terenie Nysy: Szkole Podstawowej nr 10, I Liceum Carolinum, Zespole Szkół i Placówek Oświatowych oraz w Zespole Szkół Mechanicznych w Opolu. (PAP)

Autor: Marek Szczepanik