W czwartek od rana gdyńska policja prowadzi wzmożone kontrole w centrach handlowych w związku z przestrzeganiem obostrzeń mających zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Jak powiedziała PAP w czwartek oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Gdyni Jolanta Grunert, celem akcji jest zapobieganie i ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa.

"Policjantów można spotkać między innymi w centrach handlowych, gdzie kontrolują sklepy i lokale gastronomiczne pod kątem przestrzegania przepisów związanych z wirusem" - dodała Grunert.

Funkcjonariusze od początku pandemii koronawirusa prowadzą działania na terenie Gdyni.

"Akcja w galeriach handlowych skierowana jest między innymi wobec osób naruszających ograniczenia i nakazy w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Funkcjonariusze zwracają uwagę na zachowanie dystansu między osobami, a także na to czy wszyscy zakrywają usta i nos" - dodała Grunert.

Podczas czwartkowych kontroli funkcjonariusze sprawdzają stoiska handlowe, sklepy oraz lokale gastronomiczne, gdzie kontrolują, czy obsługa i osoby odwiedzające te miejsca stosują się do obowiązujących przepisów.