U jednego pracownika przedszkola na warszawskiej Pradze-Północ potwierdzono zakażenie Covid-19– poinformowała w poniedziałek PAP rzeczniczka stołecznego ratusza, Karolina Gałecka. Burmistrz zadecydował o zawieszeniu placówki do czasu podęcia przez sanepid decyzji o dalszym postępowaniu.

Rzeczniczka stołecznego ratusza potwierdziła, że chodzi o przedszkole przy ul. Wołomińskiej na Pradze-Północ.

Podkreśliła jednocześnie, że - zgodnie z procedurami – dyrekcja placówki poinformowała inspekcję sanitarną o zaistniałej pozytywnym wyniku testu u jednego z pracowników. "Dyrekcja czeka teraz na wytyczne dotyczące dalszego postępowania" - wyjaśniła rzeczniczka.

Poinformowała również, że w związku z tym, iż do tej pory nie ma decyzji inspekcji sanitarnej, burmistrz dzielnicy podjął decyzję o czasowym zawieszeniu przedszkola, aż do czasu podęcia decyzji przez sanepid o dalszym postępowaniu.

W związku z tym, jak wyjaśniła rzeczniczka, w chwili obecnej nie wiadomo, czy sanepid zadecyduje o całkowitym bądź też częściowym zamknięciu placówki, czy też jedynie o jej zdezynfekowaniu.

Rzeczniczka dopytywana, czy zakażony pracownik przedszkola, to osoba, która miała bezpośredni kontakt z dziećmi, odpowiedziała, że ratusz nie posiada takiej wiedzy.