Premier Mateusz Morawiecki powołał z dniem 17 czerwca 2020 r. Andrzeja Śliwkę na stanowisko wiceministra aktywów państwowych. Śliwka będzie nadzorował spółki z sektora przemysłowego - podał resort aktywów państwowych w środę w komunikacie.

Ministerstwo poinformowało, że Andrzej Śliwka pracuje w Ministerstwie Aktywów Państwowych od początku istnienia resortu.

"Do tej pory był wicedyrektorem Departamentu Nadzoru Właścicielskiego I, gdzie odpowiadał m.in. za nadzór nad strategicznymi spółkami skarbu państwa m.in.: PZU, PGNiG, Grupa Azoty, PGE, Enea czy Totalizator Sportowy" - czytamy. "Wcześniej pracował w Departamencie Programowania Prac Rządu w Kancelarii Premiera Mateusza Morawieckiego" - dodano.

Wedle resortu Śliwka jest też członkiem zespołu eksperckiego ds. zwiększenia efektywności rad nadzorczych, który wchodzi w skład Komisji ds. reformy nadzoru właścicielskiego oraz był członkiem Rady Nadzorczej Tauron Polska Energia S.A.

MAP podało, że nowy wiceminister specjalizuje się w prawie korporacyjnym, umowach gospodarczych i procesie inwestycyjnym, ponadto w swojej dotychczasowej praktyce zajmował się również: prawem nieruchomości, badaniem due diligence, a także prowadzeniem sporów sądowych. "Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, oraz ukończył studia podyplomowe "Podatki i prawo podatkowe" na Uniwersytecie Gdańskim oraz aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie.

Równocześnie z przyczyn osobistych z Ministerstwa Aktywów Państwowych odchodzi wiceminister Tomasz Szczegielniak.