Autorytetu TVP Info nie da się odbudować i dlatego trzeba ją zlikwidować - powiedział na spotkaniu z wyborcami w Opolu kandydujący na stanowisko prezydenta RP Rafał Trzaskowski.

Rafał Trzaskowski swoją sobotnią wizytę na terenie województwa rozpoczął od wizyty w Kadłubie. Następnie przyjechał do Opola, gdzie na placu Wolności spotkał się z kilkoma tysiącami swoich sympatyków.

Trzaskowski publicznie zadał pytania adresowane do prezydenta Andrzeja Dudy. Kandydat KO domagał się od głowy państwa wyjaśnienia wątpliwości związanych z zarzutami formułowanymi pod adresem ministra zdrowia i zarządzaniem państwa w czasie pandemii. Zdziwienie Trzaskowskiego wzbudziła także postawa wobec TVP Info.

"Dlaczego pan prezydent zgadza się na to, że telewizja kiedyś nazywana publiczną, nadal szczuje jednych na drugich? (...) Czy panu prezydentowi już nie przeszkadza prezes Kurski" - pytał Trzaskowski, który w dalszej części stwierdził: "autorytetu TVP Info nie da się odbudować i dlatego trzeba ją zlikwidować".

Wśród gości spotkania był wiceminister aktywów państwowych, poseł Solidarnej Polski Janusz Kowalski oraz poseł Porozumienia Kamil Borniczuk, którzy domagali się na konferencji prasowej przed spotkaniem udzielenia odpowiedzi przez Trzaskowskiego na zadane przez nich pytania dotyczące m.in. kwestii ustrojowych Polski.