Tatrzański Park Narodowy (TPN) uruchomił internetową rezerwację miejsc parkingowych na Palenicy Białczańskiej, gdzie rozpoczyna się popularny szlak do Morskiego Oka. W sezonie turystycznym często brakuje tu miejsc, a turyści muszą zawracać.

Internetowa rezerwacja miejsc parkingowych przy najbardziej popularnym szlaku turystycznym w Tatrach jest możliwa od początku czerwca. Miejsca można rezerwować na długi czerwcowy weekend przypadający na święto Bożego Ciała czyli od 11 do 14 czerwca. Władze parku spodziewają się wówczas najazdu turystów.

"Kupując e-bilet, turysta będzie miał pewność, że nie spotka go niemiła niespodzianka i nie będzie miał gdzie zostawić samochodu wybierając nad Morskie Oko" – tłumaczą władze TPN.

W sprzedaży online jest dostępnych każdego dnia 200 miejsc parkingowych, czyli nieco ponad połowa dostępnych miejsc na tym parkingu.

Turysta, który najpóźniej dzień przed planowaną wycieczką do godz. 18. wykupi miejsce parkingowe, będzie miał pewność, że pozostawi tam swój samochód i nie będzie musiał szukać miejsca na pozostawienie samochodu. Warunkiem jest jednak przyjazd na parking najpóźniej do godziny 8 rano.

Rezerwacji parkingu można dokonywać za pośrednictwem strony tpn.pl. Władze parku rekomendują także zakup e-biletu za uprawniającego do wejścia na szlaki w TPN. Bilety wstępu do TPN można także nabywać drogą elektroniczną w aplikacjach SkyCash i mPay.

Bilet wstępu oraz potwierdzenie zakupu miejsca parkingowego należy zapisać w pamięci telefonu lub wydrukować, aby były dostępne do okazania w przypadku braku zasięgu na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Morskie Oko to najbardziej popularny kierunek turystyczny w Tatrach. Każdego roku ten zakątek gór odwiedza ponad milion turystów. (PAP)

Autor: Szymon Bafia