Spada dynamika wyrejestrowywania działalności gospodarczej, to pozwala z optymizmem patrzeć na koniec roku - powiedziała w środę na konferencji prasowej wicepremier, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.
Reklama

Minister mówiła o wsparciu sektora transportowego oraz małych i średnich firm w ramach Tarczy Antykryzysowej.

Zapewniła, że mamy już kompletne i komplementarne instrumenty, które sprawiają, że nie tylko coraz więcej firm się po pomoc zgłasza i ją otrzymuje, ale także spada dynamika wyrejestrowywania działalności gospodarczej z Centralnej Ewidencji Informacji o Działalności Gospodarczej (CIDG).

Dodała, że w rejestrze tym jest ciągle ponad 2 miliony podmiotów.

„Ta dynamika była bardzo duża w ostatnich dwóch tygodniach marca, w pierwszych dwóch tygodniach kwietnia. Wiadomości za ostatni tydzień są bardzo optymistyczne, przedsiębiorcy przestali się wyrejestrowywać, przestali zawieszać swoją działalność” – powiedziała.

„Oznacza to, że korzystają z Tarczy, że widzą nadzieję, że program odmrażania gospodarki zaczyna przywracać nas na dobre tory” – mówiła.

Dodała, że jeżeli będziemy zastanawiać się pod koniec czerwca z jakimi parametrami możemy zakończyć ten rok, jak ucierpi polska gospodarka, to te dane pozwalają nam patrzeć z umiarkowanym optymizmem na koniec roku.