Jarosław Gowin nie wybiera się w żadne inne miejsce niż to, w którym obecnie jest - zapewniła w rozmowie z portalem wPolityce.pl wicepremier Jadwiga Emilewicz. W ten sposób odniosła się do nieoficjalnych doniesień, że lider Porozumienia ma zostać marszałkiem Sejmu.

W sobotę portal wPolityce.pl podał, że według jego informacji wśród polityków krążą "ciekawe plotki dotyczące próby przeprowadzenia zmiany na stanowisku marszałka Sejmu". "Opozycja w poniedziałek chce zgłosić do laski marszałkowskiej kandydaturę Gowina" - podał portal powołując się na anonimowego polityka.

Wicepremier Jadwiga Emilewicz w opublikowanej w niedzielę rozmowie z portalem wPolityce.pl powiedziała, że "Jarosław Gowin nie wybiera się w żadne inne miejsce niż to, w którym obecnie jest". "Rozumiem, że opozycja bardzo chce trząść łódką koalicyjną, to jest w tej chwili w jej interesie, ale nic takiego nie jest planowane" - podkreśliła.

Zdaniem Emilewicz "dzisiaj najlepszym rozwiązaniem dla Polski to stabilizacja rządów i koalicja tworzona przez trzy partie". "W tej sprawie nie zmieniamy zdania, nikt z nas nie ma innych planów, także Jarosław Gowin" - zaznaczyła wicepremier.