W piątek doszło do spotkania lidera PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza i szefa SLD Włodzimierza Czarzastego.

Politycy podkreślali później na wspólnej konferencji prasowej, że ich spotkanie dotyczyło bieżącej sytuacji politycznej. "Chciałem państwu powiedzieć, że zgodziliśmy się, co do rzeczy dla nas od wielu miesięcy oczywistej, że wybory majowe są najgorszym pomysłem jaki może ktokolwiek sprezentować Polkom i Polakom" - oświadczył Czarzasty.

Szef SLD poinformował, że na spotkaniu został omówiony plan dotyczący tego, jak wprowadzić w Polsce stan klęski żywiołowej, który - jak mówił - "przesunie termin wyborów i doprowadzi do tego, że będziemy mogli wybierać prezydenta RP w czasach, kiedy wirus nie będzie największym zagrożeniem dla Polaków".

Reklama

Czarzasty dziękował też Kosiniakowi-Kamyszowi za wsparcie pomysłów Lewicy. "Dziękuję za wsparcie złożonego przez nas projektu ustawy dotyczącego świadczenia kryzysowego w wysokości 2100 złotych dla każdego, kto pracował i jego zakład pracy został zamknięty, więc został zwolniony oraz dziękuje bardzo za wsparcie idei podwyższenia zasiłku dla bezrobotnych do wysokości 1400 złotych miesięcznie" - powiedział szef SLD.

Kosiniak-Kamysz także podkreślał, że jest potrzeba przeniesienia terminu wyborów i - jak mówił - "mamy uzgodnione współdziałanie w tym zakresie". Według niego, życie i zdrowie Polaków jest na pierwszym miejscu, "a nie pęd na oślep do wyborów za wszelką cenę, tylko po to, żeby umacniać swój aparat władzy".

"My będziemy współdziałać, żeby przesunąć termin wyborów, wprowadzić stan klęski żywiołowej i szukać lepszego terminu, bo ten majowy jest najgorszy z możliwych" - podkreślił Kosiniak-Kamysz.

Szef PSL dziękował też Czarzastemu za poparcie projektów Koalicji Polskiej. "Po pierwsze Funduszu Płynności, który umożliwia stabilne funkcjonowanie firm i miejsc pracy" - zaznaczył Kosiniak-Kamysz. I druga kwestia - dodał lider PSL - za którą szczególnie dziękuję, to za wsparcie i poparcie idei Pawła Kukiza pomysłu zwolnienia z VAT-u sprzętu przekazywanego na rzecz ochrony zdrowia.