W czwartek z koronawirusem walczyć będzie 9492 żołnierzy i pracowników wojska oraz 1412 jednostek sprzętu - poinformował szef MON Mariusz Błaszczak.
"Dziś w walkę z koronawirusem zaangażowanych będzie 9492 żołnierzy i pracowników wojska oraz 1412 jednostek sprzętu. Wojsko Polskie chroni granice, wspólnie z policją patroluje miejsca publiczne. Żołnierze pomagają także kontrolować przestrzeganie kwarantanny" - napisał w czwartek na Twitterze Błaszczak.
Żołnierze m. in. chronią granice, wspólnie z policją patrolują ulice, transportują żywność i środki ochrony osobistej, opiekują się kombatantami oraz rodzinami medyków. Wojsko prowadzi również infolinię z pomocą psychologiczną. Do zadań mundurowych należy także dezynfekcja budynków.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.
Wpisz adres e-mail wybranej osoby, a my wyślemy jej bezpłatny dostęp do tego artykułu