Jak poinformował w komunikacie podkarpacki państwowy wojewódzki inspektor sanitarny dr Adam Sidor w jednoimiennym szpitalu w Łańcucie w sobotę zmarł pacjent. Dotąd w regionie zanotowano 11 zgonów.

Według danych z resortu zdrowia jest to 69-letni mężczyzna, który cierpiał na choroby współistniejące.

Wśród nowych przypadków zakażenia koronawirusem są: dwaj mężczyźni i kobieta z powiatu stalowowolskiego oraz kobieta i mężczyzna z powiatu jasielskiego. Wszyscy, jak określa ich sanepid, to osoby w sile wieku. Przebywają w izolacji.

Podkarpacki państwowy wojewódzki inspektor sanitarny przypomina, że od 24 stycznia obejmuje nadzorem epidemiologicznym lub kwarantanną osoby, które były narażone na zakażenie wirusem SARS-CoV-2.

W regionie wykonano 4 tys. 502 testy. Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 214 przypadków zakażenia koronawirusem. 13 osób wyzdrowiało. Zanotowano 11 zgonów.

Do tej pory najwięcej przypadków zakażenia zarejestrowano w powiecie leżajskim (32), w Rzeszowie (20) i w Tarnobrzegu (19). W trzech podkarpackich powiatach – bieszczadzkim, brzozowskim i kolbuszowskim – nie pojawiły się zachorowania na COVID-19.

Najwięcej pacjentów, którzy w pełni powrócili do zdrowia, pochodzi z powiatu leżajskiego; jest ich pięcioro.(PAP)

Autor: Alfred Kyc