Absolutny skandal i hańba - poseł na Sejm RP wzywający wojsko do buntu; panie Sławomirze Nitrasie, niech pan złoży mandat poselski - zaapelował do posła KO wicerzecznik PiS Radosław Fogiel. Wcześniej Nitras wyraził nadzieję, że wojsko się zbuntuje i nie weźmie udziału w wyborach.

Nitras był gościem czwartkowego programu portalu onet.pl. Odnosząc się do zbliżających się wyborów prezydenckich, które miałyby odbyć się drogą korespondencyjną powiedział: "Te wybory będą fałszowane. Ten system wyborczy, który nam szykuje PiS, to jest system wyborczy, którego nie powstydziłby się generał Jaruzelski. Pod butem wojskowym i pod bagnetem wojskowym. Mam nadzieję, że wojsko się tak naprawdę zbuntuje w tej sprawie i nie weźmie w tym procederze udziału. Nam się szykuje jakąś farsę wyborczą".

Pytany czy namawia wojsko do buntu, Nitras odparł: "oczywiście". "Jeśli ktoś jest oficerem Wojska Polska w państwie polskim to ma świadomość, że wojsko nie może się angażować politycznie; że wojsko konstytucyjnie ma zakaz angażowania się politycznie i nie można wojska wykorzystywać przy wyborach" - mówił Nitras.

Na uwagę, że jeśli wojsko odmówi wykonywania rozkazów, to będziemy mieli do czynienia z przewrotem wojskowym, Nitras stwierdził, że z przewrotem mamy do czynienia dzisiaj, "kiedy się próbuje zaangażować w tych wyborach". Prowadzący stwierdził, że słowa Nitrasa, jako posła zabrzmiały bardzo niebezpieczne, gdyż wzywa on żołnierzy do buntu.

Do wypowiedzi Nitrasa odniósł się na Twitterze wicerzecznik PiS. "Absolutny skandal i hańba - poseł na Sejm RP wzywający wojsko do buntu. Panie Sławomirze Nitrasie, niech pan złoży mandat poselski!" - napisał Fogiel. "Co na to Platforma Obywatelska? Podpisujecie się pod tym?" - pytał polityk PiS.