Włoska firma motoryzacyjna Lamborghini ogłosiła w czwartek, że rozpoczyna produkcję masek ochronnych oraz plastikowych przyłbic. To kolejny włoski producent luksusowych towarów, który postanowił wspomóc walkę z pandemią koronawirusa.

Producent sportowych samochodów oświadczył, że zamierza w ten sposób wspomóc szpital Sant'Orsola-Malpighi w Bolonii, w północnych Włoszech. Dziennie ma być produkowanych kilka tysięcy masek oraz ok. 200 sztuk przyłbic, które mają powstawać na drukarkach 3D.

"W sytuacji kryzysowej musieliśmy wnieść konkretny wkład (...) poprzez wsparcie tych, którzy są na pierwszej linii. Wspólnie chcemy wygrać tę bitwę" - powiedział Stefano Domenicali, dyrektor generalny Automobili Lamborghini.

Wcześniej na wsparcie walki z pandemią zdecydował się słynny projektant mody Giorgio Armani, którego włoskie fabryki odzieży produkują obecnie kombinezony ochronne dla personelu medycznego. Także włoski dom mody Prada przestawił się na wytwarzanie masek i kombinezonów, produkcją ochronnych akcesoriów zajmują się również Calzedonia i La Sportiva.

We Włoszech koronawirus pochłonął już ponad 13 tys. ofiar, 110 tys. osób jest zakażonych.