W związku ze zmianą w systemie opłat za gospodarowanie odpadami, właściciele nieruchomości, bądź ich zarządcy, mają obowiązek złożyć do 10 kwietnia nową deklarację - przypomniał w środę stołeczny magistrat. Poinformował przy tym, że ze względu na obecną sytuację można zrobić to zdalnie.

"Obowiązek złożenia nowej deklaracji mają np. właściciele budynków jednorodzinnych, a w przypadku budynków wielolokalowych - wspólnoty mieszkaniowe bądź spółdzielnie mieszkaniowe. Mieszkańcy bloków (budynków wielolokalowych) nie składają deklaracji samodzielnie" - przypomniał urząd. Złożyć dokumenty można bez wychodzenia z domu - zdalnie.

Jak podano, na stronie deklaracje2020.um.warszawa.pl/odpady-komunalne/ dostępny jest elektroniczny kreator deklaracji. Platforma ułatwia wypełnianie formularzy i bezpieczne przekazywanie danych przez platformę ePUAP - z użyciem podpisu elektronicznego.

Szczegóły jak to zrobić są pod linkiem: http://www.um.warszawa.pl/aktualnosci/z-zdalnie-deklaracj-dot-gospodarowania-odpadami. (PAP)