Jak podał we wtorek wieczorem Mazowiecki Urząd Wojewódzki obecnie w szpitalach pod obserwacją jest 510 osób. Nadzorem epidemiologicznym objęto 9 163 osoby, a kwarantanną 7 452 osoby w województwie.

Mazowiecki Urząd Wojewódzki poinformował też, że pacjenci, u których potwierdzono obecność koronawirusa SARS-CoV-2 są hospitalizowani, a osoby, które miały z nimi kontakt są identyfikowane i obejmowane kwarantanną.

Jak z kolei przekazała Wojewódzka Stacja Sanitarno Epidemiologiczna w Warszawie, osoby, które mają potwierdzone zachorowanie na COVID-19 to 204 osoby dorosłe w wieku 18-95 lat oraz dwoje dzieci w wieku poniżej 3 lat i sześcioro dzieci w wieku 4-15 lat.

"Osoby znajdują się pod opieką lekarzy w szpitalach w Warszawie, Radomiu, Puławach, Nowym Mieście, Nowym Dworze Mazowieckim, Grójcu, Płocku, Ciechanowie. Duża część chorych z uwagi na dobry stan zdrowia nie została hospitalizowana i przebywa w izolacji w domach" – czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie Wojewódzkiej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Warszawie.

WSSE poinformowała, że 5 osób hospitalizowanych jest w stanie ciężkim, a stan zdrowia wszystkich osób z potwierdzonym zakażeniem kornawirusem jest nieustanie monitorowany.

"Potwierdzone przypadki są to zarówno przypadki zawleczone (powrót z zagranicy, z obszaru występowania wirusa), jak i przypadki rodzime – transmisja z kontaktu w kraju w ogniskach domowych lub zawodowych" - napisała w komunikacie WSSE w Warszawie.

Jak przekazało wieczorem Ministerstwo Zdrowia, badania laboratoryjne potwierdziły koronawirusa u kolejnych 40 osób; w kraju do 884 przypadków. Resort przekazał też, że zmarła dziesiąta osoba - 71-letni mężczyzna. (PAP)

Autorka: Aleksandra Kuźniar, Bartłomiej Figaj