Pomiędzy wtorkiem a środą w Hiszpanii zanotowano 67 nowych zgonów z powodu koronawirusa. Liczba ofiar śmiertelnych sięga już 558; zakażonych jest ponad 13,7 tys. osób - poinformowało w środę rządowe centrum monitorujące rozwój epidemii w tym kraju.

Jak powiedział szef rządowego Centrum Koordynacji Ostrzegania i Nagłych Przypadków (CCAES) Fernando Simon, liczba zainfekowanych koronawirusem w Hiszpanii pomiędzy wtorkowym, a środowym przedpołudniem powiększyła się o ponad 2,5 tys. pacjentów. W środę w południe łączną liczbę zakażeń w tym kraju szacowano na ponad 13,7 tys.

Przedstawiciel służb sanitarnych Hiszpanii zaznaczył, że grono osób, które opuściły już szpitale po przebytej chorobie wciąż jest stosunkowo małe wobec liczby zainfekowanych, i wynosi niewiele ponad 1 tys. osób.

W dalszym ciągu największa liczba zgonów na Covid-19 notowana jest na terenie wspólnoty autonomicznej Madrytu. Do środy zmarło tam 355 pacjentów, a 4871 osób zostało zainfekowanych.

Drugim pod względem liczby śmierci pacjentów z koronawirusem regionem jest Katalonia, gdzie zmarło 41 pacjentów. Łączna liczba zakażonych wynosi tam 1866 osób.

Władze sanitarne Hiszpanii potwierdziły, że w środę po południu spodziewają się dostawy 500 tys. maseczek ochronnych z Chin. Dostarczy je na lotnisko w Saragossie samolot z Szanghaju.

W środę rano premier Hiszpanii Pedro Sanchez zapowiedział, że jego gabinet “wspiera znacząco” prace nad szczepionką na nowego koronawirusa. Ujawnił, że rząd w Madrycie przekazał na ten cel już 30 mln euro.