Wiceministrowie aktywów państwowych Janusz Kowalski i Tomasz Szczegielniak nie mają koronawirusa - poinformowało w czwartek ministerstwo. Obaj uczestniczyli w konferencji, na której była osoba zakażona.

Testy na obecność koronawirusa, które przeprowadzono u Kowalskiego i Szczegielniaka dały wynik ujemny, do swoich zajęć w MAP obaj wrócą za tydzień, po zakończeniu kwarantanny - poinformował rzecznik ministerstwa aktywów Łukasz Wróblewski.

Jak przypomniał, wiceministrowie trafili na pilne badania w środę, kiedy do resortu dotarła informacja, że wśród uczestników konferencji poświęconej reformie nadzoru właścicielskiego, zorganizowanej 5 marca na GPW, była osoba, u której zdiagnozowano zakażenie koronawirusem.

Jak podkreślił Wróblewski, natychmiast po otrzymaniu tej informacji służby BHP MAP poinformowały Główny Inspektorat Sanitarny, któremu przekazano listę i dane uczestników spotkania.

Równolegle dyrektor generalny MAP zalecił wszystkim pracownikom uczestniczącym w konferencji udanie się do domów i kontynuowanie pracy w trybie zdalnym. W resorcie podjęto także inne działania zabezpieczające - m.in. zamontowano dodatkowe dezynfekatory i ograniczono do niezbędnego minimum planowane spotkania służbowe. Pracownicy MAP, którzy mogą wykonywać swoje obowiązki poza resortem, mają pracować zdalnie.

W czwartek Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że odnotowano trzy nowe przypadki zakażenia koronawirusem; łącznie w Polsce jest 47 przypadków.