Poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania, wystawionym przez prokuraturę w Dreźnie, został zatrzymany przez stołeczną policją. Trwają czynności związane z deportacją - poinformował we wtorek nadkom. Jarosław Florczak z Wydziału Komunikacji Społecznej KSP.

Mężczyzna poszukiwany Europejskim Nakazem Dochodzeniowym i Europejskim Nakazem Aresztowania wystawionym przez prokuraturę w Dreźnie za udział w grupie przestępczej zajmującej się kradzieżami samochodów w Niemczech został zatrzymany w Warszawie. "Przebywa w areszcie. Obecnie trwają czynności zmierzające do deportacji" - powiedział nadkom. Florczak. Dodał, że o tym, czy zatrzymany zostanie przekazany Niemcom zdecyduje sąd.

Mężczyzna został zatrzymany w poprzedni wtorek (17 grudnia), ale wówczas policja nie podała szczegółów. We wtorek 24 grudnia Komenda Stołeczna Policji ujawniła je na swojej stronie internetowej.

Okazuje się, że kiedy ustalili, iż poszukiwany mężczyzna jedzie z Wiskitek do Warszawy i będzie przejeżdżał ulicą Arkuszową, zastawili tam pułapkę. Gdy zauważyli toyotę avensis, którą kierował poszukiwany, próbowali zatrzymać samochód. Kierowca jednak gwałtownie przyspieszył i wjechał na pas zieleni. Aby uniemożliwić mu ucieczkę, jeden z policjantów oddał dwa strzały ostrzegawcze, a wobec braku reakcji pięć razy strzelił w przednie opony toyoty.

Reklama

"Na skutek tych działań kierujący zatrzymał pojazd. Wtedy policjanci przystąpili do zatrzymania kierującego oraz podróżującego z nim pasażera. Mężczyźni zostali przewiezieni do Komendy Stołecznej Policji" – podała na swojej stronie KSP. Teraz zatrzymany czeka na ewentualne przekazanie go do Niemiec.