Prezydent Rosji Władimir Putin oświadczył w poniedziałek, że jest zadowolony ze spotkania z ukraińskim prezydentem Wołodymyrem Zełenskim. Przywódcy rozmawiali w Paryżu, gdzie odbywa się szczyt "czwórki normandzkiej"; było to ich pierwsze spotkanie dwustronne.

Rosyjskie agencje informacyjne przekazały krótką wypowiedź Putina po spotkaniu z prezydentem Ukrainy. "(Przebiegła) dobrze, jestem zadowolony" - odparł Putin, odpowiadając na pytanie prasy o przebieg rozmowy z Zełenskim, i określił tę rozmowę jako "rzeczową".

Następnie przywódcy "czwórki normandzkiej" (Francji, Niemiec, Rosji i Ukrainy) udali się na kolację roboczą - podała rosyjska agencja RIA Nowosti późnym wieczorem w poniedziałek. Po tej kolacji planowana jest wspólna konferencja prasowa.

Reklama

Wcześniej, przed rozmowami z Zełenskim Putin spotkał się z przywódcami: Francji - Emmanuelem Macronem i Niemiec - Angelą Merkel i wziął udział w rozmowach czterostronnych.

Spotkanie "czwórki normandzkiej" na najwyższym szczeblu, poświęcone konfliktowi w ukraińskim Donbasie, odbywa się w Paryżu po raz pierwszy od 2016 roku.