"Wprost" opublikował ranking najbardziej wpływowych Polek i Polaków. Na pierwszym miejscu znalazł się Jarosław Kaczyński, na drugim - Olga Tokarczuk, na trzecim - Mateusz Morawiecki.

Coroczny ranking tworzy redakcja "Wprost". Za najbardziej wpływowego Polaka uznała prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. "Kaczyński wie, że w polityce najważniejsze jest, by utrzymać podmiotowość i lojalność własnego kręgu. Dzięki temu przetrwał trudne lata" - napisano.

Drugie miejsce w rankingu zajęła noblistka Olga Tokarczuk, która "przez dekady będzie królowała naszej literaturze". Trzecie miejsce przypadło Mateuszowi Morawieckiemu, którego "prezes Kaczyński namaścił powtórnie na premiera".

W pierwszej dziesiątce rankingu znaleźli się kolejno: Donald Tusk, Tomasz i Marek Sekielscy, Jacek Kurski, Małgorzata Kidawa-Błońska, Andrzej Duda, ojciec Tadeusz Rydzyk oraz Dawid Podsiadło i Taco Hemingway.

Na 11 miejscu "Wprost" wymienia Zbigniewa Ziobrę, na 14 - Mariana Banasia, na 15 - polskiego lekarza, bo "Polaków nie ma kto leczyć", a warszawski szpital przy ul. Banacha z powodu braku personelu i pieniędzy wstrzymał pracę dziewięciu sal operacyjnych.

Grzegorz Schetyna został umieszczony na 19 miejscu, Danuta Holecka - na 20, Robert Lewandowski na 21, Adrian Zandberg - 23, Dorota "Doda" Rabczewska-Stępień - na 24, a abp. Marek Jędraszewski - na 25.